Back to top

Badaj wzrok co najmniej raz w roku!

Badaj wzrok co najmniej raz w roku!

Nasze oczy, to bardzo delikatny narząd, więc trzeba o nie wyjątkowo dbać. Nierzadko zadajemy sobie pytanie jak często powinniśmy kontrolować nasz wzrok u specjalisty.

Zaleca się odwiedzić gabinet okulistyczny raz w roku. Nie powinno się również ignorować pierwszych objawów pogorszenia jakości widzenia – są to bowiem często dolegliwości nie dotykające oczu w sposób bezpośredni takie jak ogólne złe samopoczucie i zmęczenie oraz towarzyszące temu bóle głowy.

Statystyki pokazują, że prawie połowa Polaków ma wadę wzroku, w większości są to osoby po 50. roku życia.

Jakiego specjalistę wybrać? Okulistę czy optometrystę?

Okulista jest lekarzem, specjalistą chorób oczu. Warto więc udać się do niego, gdy podejrzewamy u siebie jedną z chorób oczu np. zapalenie spojówek czy jaskrę. Jeśli zauważamy, że pogarsza się nasz wzrok lepiej udać do optometrysty, jest to specjalista korekcji wad wzroku. Idealnie dopasuje okulary i soczewki kontaktowe.

Badanie wzroku dzieci

Specjaliści zalecają, aby pierwszy raz udać się z dzieckiem na badanie wzroku w wieku 3 lat. Okulista określi czy oczy dziecka rozwijają się prawidłowo i czy potrzebna jest korekcja wzroku.

Badanie wzroku u dorosłych

Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny odwiedzać gabinet optometrysty częściej niż raz na rok, również u osób chorych na jaskrę jedna wizyta na rok nie wystarczy. W pozostałych przypadkach zaleca się kontrolne badanie wzroku raz do roku, aby sprawdzić czy wada się nie pogłębia.

Masz wątpliwości, do którego gabinetu specjalisty się wybrać?

Na stronie Bezokularow.pl znajdziesz kupon na badanie wzroku i dopasowanie soczewek kontaktowych. Dokonując zakupu vouchera masz gwarancję, że Twoje badanie wykonane zostanie przez jednego z najlepszych specjalistów przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Kupon zrealizować można w jednym z ponad 40 gabinetów partnerskich w różnych miastach
w Polsce.