Back to top

Dieta na potencję – co jeść, żeby wzmocnić erekcję?

Dieta na potencję – co jeść, żeby wzmocnić erekcję?

Czy potencja zależy od diety?

Trudno w to uwierzyć, ale męska potencja seksualna zależy od tego czym mężczyzna odżywia się na co dzień. Zależność ta nie jest jeszcze widoczna w młodym wieku, kiedy młody i silny organizm mężczyzny doskonale radzi sobie z niekorzystnymi zdrowotnie czynnikami, takimi jak niezdrowa dieta. Zależność potencji od diety wzrasta wraz z wiekiem. Im mężczyzna jest starszy, tym bardziej odczuwa skutki niezdrowego odżywiania. Pojawiają się problemy z układem krążenia, związane z zatykaniem cienkich żył i tętnic przez wytwarzające się tam blaszki miażdżycowe. Zdrowa dieta może uchronić mężczyznę przed schorzeniami ogólnoustrojowymi, których oznaką i objawem są m.in. problemy z potencją.

Jakie problemy powoduje niezdrowa dieta?

Niezdrowa dieta powoduje przede wszystkim problemy z erekcją. Od dawna wiadomo, że erekcja bezpośrednio łączy się z układem naczyniowym i układem krążenia. Mechanizm erekcji polega na szybkim dopływie krwi do ciał jamistych, które znajdują się w prąciu. Gdy układ naczyniowy i krwionośny funkcjonują słabiej, prącie wolniej wypełnia się krwią, a komórki jamiste słabo się rozkurczają.

Co jeść, żeby wzmocnić erekcję?

Aby zapewnić sobie dobrą kondycję seksualną, mężczyzna już w młodym wieku powinien zadbać o właściwe odżywianie się. Przede wszystkim powinien jeść możliwie jak najwięcej surowych warzyw, białego mięsa, nabiału i zdrowych tłuszczów. W diecie zdrowego mężczyzny nie powinno zabraknąć też wyrobów pełnoziarnistych, to znaczy wytworzonych na bazie mąki powstałej z pełnego ziarna. Niestety, nie istnieją pokarmy, które w szybki i magiczny sposób poprawią erekcję. Popularne afrodyzjaki nie pełnią takiej funkcji. Afrodyzjaki potęgują pobudzenie seksualne niezbędne do osiągnięcia erekcji, ale nie wywołują jej samej. W celu uniknięcia kłopotów w tym zakresie należy unikać pokarmów z dużą ilością cukru, soli, wzmacniaczy smaków i utwardzonych tłuszczów roślinnych. Największym winowajcą jest tu tani i zatykający żyły olej palmowy, który znajdziemy w bardzo wielu gotowych produktach.

Czytaj więcej na https://www.aptekakamagra.pl/