Back to top

Jak znaleźć odpowiednią osobę do ustalenia planu dietetyczno treningowego?

Jak znaleźć odpowiednią osobę do ustalenia planu dietetyczno treningowego?

W sporcie dobry trener jest na wagę złota. Taka osoba potrafi wykrzesać z nas maksimum potencjału i sprawić, że znacznie szybciej dojdziemy tam, gdzie sobie zamierzyliśmy, niż gdybyśmy robili to sami czy z inną osobą. Jednak obecnie rynek jest przesycony takimi ludźmi i firmami. Jak znaleźć odpowiedniego trenera dla siebie?

Szukaj w swoim sporcie

Najważniejsze jest to, aby biegacz nie szedł do trenera piłkarskiego po to, aby ustalić plan dietetyczno treningowy. Najlepiej jest szukać w swoim sporcie. Jeśli biegamy, to poszukajmy takich samych ludzi, ale tutaj podobnie: maratończyk niech omija trenera sprinterów, a szuka pomocy u tych ludzi, którzy trenują i tworzą plany treningowo dietetyczne dla długodystansowców.

Popatrz na niego

Jeśli boimy się, iż dana osoba stworzy nam niskiej jakości plan dietetyczno treningowy, to nie jest to obawa wyssana z palca. Często tak się zdarza, że ludzie trafiają na trenerów, którzy mają kompetencje tylko na papierku. Najłatwiej jest sprawdzić jakie wyniki miał ten trener lub jego podopieczni. Każdy zawodowiec czy firma z dumą pokaże nam swoje osiągnięcia.

Wypróbuj kilku

Raz zrobiony plan dietetyczno treningowy nie jest tym samym co ślub, który nas zobowiązuje do dozgonnej wierności. Jeśli dany plan, trener, dietetyk nam nie pasuje, to wtedy szukamy innego. Właściwie im ich liczba będzie większa, tym więcej poznamy różnych punktów widzenia i nabierzemy więcej wiedzy. Z pewnością w końcu trafimy na kogoś, kto będzie umieć wykrzesać z nas maksimum potencjału, a jego plan dietetyczno treningowy będzie dla nas idealny.

Sprawdź https://potreningu.pl/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *