Back to top

Odbudowa brakującego uzębienia – implanty

Odbudowa brakującego uzębienia – implanty

Implanty – co to takiego?

Implanty są najnowocześniejszym, najczęściej stosowanym,, najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem w przypadku odbudowy brakującego uzębienia. Może dotyczyć pojedynczego zęba lub kilku zębów. Pacjenci najczęściej decydują się na wstawianie implantów ze względów estetycznych. Chcą mieć kompletne, pełne, uzębienie.

Implanty jak się je montuje? Jak wygląda zabieg?

Implanty montowane są w trzech krokach (etapach).

Krok pierwszy – wywiercenie otworu w wyrostku zębodołowym, a następnie umieszczeniu w nim implantu (wszczepienie, założenie implantu).

Krok drugi – włożenie śruby gojącej. Okres gojenia się rany po wywierceniu otworu oraz umieszczeniu w nim implantu wynosi od trzech miesięcy do sześciu miesięcy.

Krok trzeci – założenie filaru protetycznego, łącznika, na który nakładana jest korona protetyczna – sztuczny ząb.

Z jakich materiałów wykonuje się implanty zębowe?

Implanty zębowe wykonuje się przede wszystkim z tytanu. Jest to materiał, który jest obojętny dla ludzkiego organizmu. Jest to najczęściej stosowany, najczęściej wykorzystywany materiał do wykonywania implantów stomatologicznych. Jest to materiał bardzo wytrzymały, mocny, twardy. Implanty stomatologiczne wykonywane są także z ceramiki. Implanty ceramiczne również jak te z tytanu są obojętne dla ludzkiego organizmu. Są odporne na ścieranie. Nie reagują na zmiany temperatury, zachodzące w jamie ustnej – ciepło, zimno. Są to dwa podstawowe, najczęściej stosowane materiały do wykonywania implantów zębowych.

Źródło informacji: http://www.dentalimplantspoland.international/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *